O hale

Moderní víceúčelová sportovní hala (Hala Cihelna Buchlovice) byla postavena firmou Pozimos, a.s. Zlín v letech 2017-2018 v sousedství základní školy finančním nákladem městyse Buchlovice, jemuž náleží.

Hřiště rozměrů 45×25 m je opatřeno tribunou pro 132 osob. Ve dvoupatrovém zázemí haly, spojeném chodbou s budovou základní školy, se nacházejí šatny, sprchy, WC, prostory pro správce a trenéry, bufet s venkovním posezením a sauna. Vše završuje terasa s příjemným výhledem na Buchlovice. Sportovní nářadí, náhradní podlaha na nesportovní akce a potřebný materiál jsou uloženy v přísálí.

Bezbariérová hala slouží v pracovní dny do 14.00 hod. potřebám základní školy jako tělocvična. Poté je k dispozici široké veřejnosti – sportovcům a ostatním. Zájemci si zde mohou zahrát házenou, fotbal, futsal, florbal, volejbal, basketbal, badminton, šachy, deskové hry aj. Kapacita sálu pro kulturní akce (plesy, hody, koncerty…) činí až 575 osob. Interiér sálu je možné rozdělit závěsnou stěnou na dva samostatné prostory. K dispozici je vnitřní rozkládací pódium.

Náklady na stavbu haly dosáhly 44,196.640 Kč a na její další vybavení bylo vynaloženo 2,581.718 Kč. Slavnostní otevření haly s kulturním programem, ukázkami sportů a občerstvením se konalo v neděli 2. září 2018.